Osoby prowadzące - szkoła rodzenia

Magdalena Hryciuk
Położna, z wykształceniem wyższym zawodowym (licencjat położnictwa) masażystka, certyfikowany instruktor masażu niemowląt. Ukończyła również wydział zarządzania w WWSE.
Zajmuje się:

  • przygotowaniem ciężarnych i ich partnerów do porodu i opieki nad dzieckiem prowadząc wykłady w szkołach rodzenia i indywidualne konsultacje 
  • wspiera i edukuje młodych rodziców
  • masażem w okresie macierzyństwa,
  • posiada tytuł masażystki I stopnia oraz ukończony kurs akupresury i masażu ciężarnych w okresie ciąży i podczas porodu
  • nauką masażu niemowląt dla rodziców
  • jest certyfikowaną doulą 

W ciągu kilkunastu lat swojej pracy zawodowej pracowała na wielu oddziałach m.in. wcześniaków i patologii noworodka, ginekologii, izbie przyjęć, położnictwie, patologii ciąży, a obecnie w przychodni przyszpitalnej oraz Izbie przyjęć Centrum Medycznego "Żelazna" Warszawie. Bierze udział w projekcie "Integracja dla samodzielności" organizowanym przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie przygotowując młodociane ciężarne do porodu i opieki nad dzieckiem. Praca z kobietami ciężarnymi jak również młodymi mamami daje jej dużo satysfakcji i zadowolenia. Może podzielić się nie tylko wiedzą zdobytą w pracy, ale również doświadczeniami osobistymi, bo sama jest mamą 9 letniego syna Daniela. Masażem oraz fenomenem dotyku zainteresowała się już podczas nauki w szkole położnych. Masaż to przede wszystkim jej hobby i pasja. Prowadzi warsztaty dla rodziców z nauki masażu niemowląt metodą Shantala. Inspirację i siłę do zdobycia kwalifikacji instruktora dał jej syn, który jako niemowlak był niespokojny płaczliwy i miał trudności w zasypianiu, a wiedziała, że dotyk może zdziałać cuda. Teraz przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie innym rodzicom. Udziela również konsultacji laktacyjnych oraz uczy rodziców jak prawidłowo pielęgnować noworodka i niemowlę, aby dodatkowo wspierać jego rozwój psychofizyczny. Pacjentka i jej dziecko są dla niej najważniejsze. Lubi spędzać czas ze swoim dzieckiem, poznawać nowych ludzi,
służyć im pomocą i doświadczeniem oraz poczytać dobrą książkę i pożeglować. W kręgu jej zainteresowań jest również psychologia prenatalna i dziecięca, różne formy pracy z ciałem i rozwoju osobistego, karmienie naturalne i ekologia.
Danuta Alicja Pogorzelska
Jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie,
gdzie uzyskała dyplom magistra psychologii. Kształci się i rozwija, jako trener i terapeuta.
Obecnie jest w trakcie podyplomowego szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej
osób dorosłych i dzieci, prowadzone przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre.
W 2006 roku odbyła kurs w zakresie kontaktu z pacjentem przewlekle chorym,
a w 2009 roku uzyskała Certyfikat Praktyk Sztuki NLP zgodny ze standardami
The Socjety of Neuro - Linguisstic Programming, wydany przez ACT.        
Z wykształcenia jest również położną. Pracuje w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii
w Warszawie,gdzie realizuje swoją pasję związaną z pomaganiem kobietom i ich rodzinom,borykającym się z różnymi problemami, począwszy od osobowościowych, poprzez interpersonalne do rozwojowych.
Interesują ją tematy związane z przeżywaniem ciąży, porodu, połogu oraz relacje rodzic – dziecko.
W swojej pracy kieruje się zasadami Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa i Położnej. Prywatnie uwielbia robić zdjęcia, przyglądać się ludziom i przyrodzie.
Lubi muzykę, czytać książki oraz swojego kota Azora.
W naszej szkole rodzenia prowadzi wykłady z zakresu psychologii.

Agnieszka Hryciuk
Od 26 lat jest położną z wykształceniem wyższym zawodowym mgr położnictwa.
Od początku swojej kariery zawodowej jest zatrudniona w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii
w Warszawie, gdzie długo pracowała na bloku porodowym obecnie w Przychodni Przyszpitalnej. Osobiście powitała tysiące dzieci na świecie.
Posiada specjalizację z opieki przed i okołoporodowej oraz ukończony kurs instruktorów szkół rodzenia.
Ukończyła również teologie na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.
Lubi muzykę, taniec, grzybobranie, szydełkowanie i ludzi z poczuciem humoru.
W naszej szkole rodzenia prowadzi wykłady z porodu oraz indywidualnie przygotowuje do porodu.
 

Justyna Stefaniak
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Magister położnictwa, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktor masażu dziecięcego. Od 7 lat pracuje w Centrum Medycznym Żelazna ( obecnie na bloku porodowym).  Cały czas doszkala swoją wiedzę z zakresu położnictwa i laktacji biorąc udział w konferencjach 
 oraz szkoleniach.  Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wolny czas najchętniej spędza z najbliższymi  outdoorowo, najlepiej w górach. Fanka kryminałów i mocnej muzyki.
 

Renata Makowska
Położna, doradca laktacyjny,farmaceutka, pedagog.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jako położna pracowała na sali porodowej w IMiDz w Warszawie, obecnie na oddziale wcześniaków i patologii noworodka w Centrum Medycznym"Żelazna". Doszkala się uczestnicząc w kursach oraz  studiując. Ma również wykształcenie farmaceutyczne oraz długoletnie doświadczenie w pracy w aptece. Wykorzystuje tą wiedzę w pracy położnej. Lubi spotykać się z przyjaciółmi, czytać, słuchać muzyki klasycznej, wędrować górskimi szczytami, żeglować. Jest mamą siedemnastolatka.

Dominika Choszcz

Położna,trener personalny oraz obecnie studentka dietetyki Warszawskiego Uniwersytetu. Medycznego.Ukończyła kurs Medical Pregnancy Trening oraz Trening Medyczny po porodzie.Interesuję się aktywnością fizyczną kobiet w ciąży i na bieżąco poszerza wiedzę z tego zakresu.Prywatnie fanka zdrowego stylu życia oraz pasjonatka wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej.

Beauty Mama Szkoła Rodzenia beautymama.pl
Projekt i wykonanie strony - ALLMATIS.pl